Atostogos: Norvegija ar Ispanija?

poilsis įvairiose šalyseSusidaro įspūdis, jog pastaruoju metu vis daugiau lietuvių atostogauja užsienyje. Ir visai nėra ko nustebti – užsienio šalys pasiekiamos kaip niekad lengviau nei kada anksčiau. Pigūs lėktuvų bilietai, pigūs autobusų bilietai. Keliauti darosi labai pigu, kartais į užsienį patekti netgi pigiau nei nuvažiuoti iš Vilniaus į Klaipėdą. Kodėl tuomet nekeliauti? Ypač naudojantis pigių skrydžių bendrovių paslaugomis? Juk bilietų nesunkiai galima rasti ir po 10 eurų, o tai tikrai yra pigiau nei nukeliauti į Klaipėdą. Ko gero, populiariausios kryptys iš Lietuvos į užsienio šalis lėktuvu yra Ispanija ir Norvegija. Tačiau kuo jos skiriasi ir kurią pasirinkti kaip atostogų tikslą šiemet ar kitų atostogų metu?

                  Tiesą pasakius, šios šalys netgi labai skirtingos, tačiau daugiausia klimato atžvilgiu ir daugeliui žmonių klimatas yra lemiantis veiksnys renkantis atostogas. Kai kurie žmonės tiesiog nepakenčia šaltų ir lietingų orų, dėl ko Norvegija jiems visiškai ne pakeliui. Tačiau kitiems svarbu tai, ką jie gali pamatyti svečioje šalyje ir orai jiems netrukdo. O kuo garsėja Norvegija? Ogi kalnais ir fiordais. Na, daugiausia tuo. Pakeliauti po Norvegijos kalnus, pasigrožėti fiordais yra visiškai nesunku. Iš Vilniaus galima tiesiogiai nuskristi bent į tris skirtingus šios šalies miestus ir nesunkiai pasiekti kalnus. Be to, Norvegija, kaip jūrų ir naftos valstybė gali pasiūlyti susipažinti su vikingų istorija, laivininkystė ir naftos pramonė. Jei turite simpatijų šiaurietiškam gyvenimui, jums tai tikrai patiks.

                  Ispanija yra visiška priešingybė Norvegijai, kai kalbame apie klimatą. Į Ispaniją žmonės dažniausiai važiuoja ne po kalnus vaikščioti, bet gulėti paplūdimiuose ir mėgautis šiltu jūros vandeniu, ko nerasite Norvegijoje. Tačiau, Ispanija negali sakyti, kad neturi kalnų. Visgi turi, ir dar kokių! Nors teigiama, jog Norvegija yra viena gražiausių šalių pasaulyje šalių būtent dėl savo kalnų, tačiau Ispanijai jai nedaug tenusileidžia. Pagalvokite, ar Ispanijos paplūdimiai, kultūra ir istorija jums yra artimesnė nei Norvegijos kalnai ir istorija? O gal jūs tiesiog nepakenčiate karščio ir Ispaniją galite aplankyti tik rudens ir žiemos sezonais? Jei taip, tuomet vasarą galite keliauti į šiaurę  – į Norvegiją ir poilsis Ispanijoje jūsų lauks žiemos metu. Kaip matote, įmanoma aplankyti ir abi šalis. Tiesiog reikia pasirinkti tinkamą tam laiką ne tik pagal jūsų atostogas, bet ir pagal orus tuo metu vyraujančius konkrečioje šalyje. Atsižvelkite į tai ir liksite patenkinti savo atostogomis.