Ar kruizai išpopuliarės ir tarp Lietuvių?

Kreta ir ChanijaKelionė kruiziniais laivais, didesniais ir mažesniais, pasaulyje yra įprasta praktika. Tai gali ir būti ir vos vienos dienos kelionė apžiūrint kokį nors miestą ar pakrantę, o gal jūra keliaujant iš vieno miesto į kitą. Kaip ir gali būti ir viso pusmečio kelionė apiplaukiant pusę Žemės rutulio, kuomet laive tiesiog gyveni, kasdien lankydamas ir kavines, ir spektaklius, ir kino teatrą, ir sporto salę, o kartas nuo karto dar ir išlipdamas pasivaikščioti po vis kitą pasaulio uostamiestį. Tokios kelionės kainuoja išties nemažai, tad nieko keisto, kad tarp lietuvių kruizai dar ne tokie populiarūs. Tiesa, vis dažniau laivais keliaujame ir mes, dažniausiai Baltijos arba Viduržemio jūrose, aplankydami tokias pastarosios salas kaip Kreta, Kosas, Sicilija ar Maljorka. Tokios kelionės palieka tikrai įdomų įspūdį, vienus stipriai sužavėdamos, tuo tarpu kiti kartais skundžiasi netgi monotoniškumu ir nuoboduliu. Tačiau turbūt kiekvienam savo.

Kaip atrodo standartinis kruizas Viduržemio jūroje? Paprastai tai nuo kelių dienų iki savaitės trunkanti kelionė, prasidedanti viename mieste ir dažnai tame pačiame pasibaigianti. Per tas kelias dienas aplankomi dar bent keli miestai, iš laivo apžiūrimo salos, uolėtos pakrantės, pasigrožima ir prasilenkiančiais laivais. Savaitė yra išties trumpas laiko tarpas turint omenyje tikrai nemažą Viduržemio jūra su gausybe jos salų bei įžymių miestų. Tad dažniausiai kruizų maršrutai driekiasi tos per tos pačios šalies salas bei pakrantes. Pavyzdžiui, jei startuojate kur nors Atėnuose, tikėtina, jog aplankysite ir kitus Graikijos pakrantės uostus, išsilaipinsite Kretoje ir jos sostinėje Chanoje, būsite nuplukdyti į Kosą bei Rodą, praplauksite dar gausybę Graikijai priklausančių salų. Taip tiesiog patogiau turizmo agentūroms, mažiau tarptautinių derinimų.

Nors tikrai būna ir kitaip, ir toje pačioje Viduržemio jūroje. Neretai ilgesni maršrutai driekiasi ne tik Europos pakrantėmis, aplankant Graikiją, Italiją, Ispaniją, bet užsukama ir į Maroko, Tuniso ar Egipto uostus. Yra ir Nilu plaukiančių kruizų, kurie pastaruoju metu vis labiau atrandami ir lietuvių tarpe. Vis tik dažniau mes renkamės trumpesnius, kelias dienas trunkančius kruizus. Šioje vietoje neišvengiamai populiarumu laimi Kreta, Sicilija, Koso bei Rodo salos, kur trumpomis kelionėmis galima ne tik jas pačias apiplaukiant apžiūrėti iš laivo, bet ir nuplaukti iš vienos salos į kitą. Galima kruizus susiplanuoti ir pačiam, perplaukiant iš vieno miesto į kitą ir jame pasiliekant ilgesniam laikui, gal net porai dienų, taip kur kas geriau su juo susipažįstant. Pastovių laivų maršrutų Viduržemio jūroje tikrai netrūksta.