Stambulas – ką galite jame aplankyti

Skrydziai i Stambula

Jei planuojate aplankyti didžiausią Turkijos miestą Stambulą ir šiuo metu dairotės pigių skrydžių pasiūlymų internete (https://skrendam24.lt/pigus-skrydziai-i-Stambula/), tuomet jums taip pat turėtų būti aktualu, ką šiame Turkijos mieste vertėtų pamatyti. Akivaizdu, kad šiame mieste yra daugybė įvairių istorinių įžymybių, jame persipina begalė skirtingų kultūrų, galima rasti daugybę mečečių, muziejų, bažnyčių, turgaviečių ir kitų lankytinų vietų – ką jau kalbėti apie visų pamėgtus įspūdingo grožio sultonų rūmus.

  • Didysis Stambulo turgus arba Grand Bazzar. Daugelis žmonių teigia, kad tai yra pats įspūdingiausias ir istoriškai turtingiausias turgus pasaulyje. Didysis Stambulo turgus veikia nuo XV a. Šiame turguje jūs atrasite daugiau nei 4000 pačių įvairiausių parduotuvėlių ir prekybos vietų, kuriose galėsite įsigyti bet kurią jus dominančią prekę. Tai yra vieta, kurią tiesiog būtina aplankyti kiekvienam Turkijoje besilankančiam turistui.
  • Mėlynoji mečetė arba Sultono Ahmedo mečetė. Galite būti tikri, kad ši mečetė Stambule yra bene pati įspūdingiausia ir gražiausia. Tiesą sakant, tai yra tikrų tikriausias stebuklas, sukurtas žmogaus rankomis. Statant Mėlynąją mečetę buvo panaudota apytiksliai dvidešimt tūkstančių rankų darbo Izniko plytelių. Visa tai sukuria įspūdingą reginį, kurio jūs niekuomet nepamiršite.
  • Šv. Sofios soboras – Haya Sofya. Labai tikėtina, kad šį Stambule esantį ir visame pasaulyje labai žymų architektūrinį šedevrą jau esate matę filmuose, istorinėse ir kelionių knygose ar žurnaluose. Haya Sofya bažnyčia buvo pastatyta VI a. Šiek tiek vėliau bažnyčia virto mečete, o dabar joje įkurtas muziejus, kurį galite aplankyti viešėdami Stambule.
  • Suleimano mečetė. Tai yra viena iš pačių svarbiausių mečečių, esančių Stambule. Ji buvo pastatyta XVI a. Šioje mečetėje yra 200 langų. Ji yra įspūdingo grožio ir daugelis pripažįsta, kad lankantis Stambule ją aplankyti yra tiesiog būtina.
  • Dolmabahce rūmai. Mėgstate prabangą? Patinka istorija? Tuomet turėtumėte nepraleisti progos aplankyti ir Dolmabahce rūmus, kurie buvo pastatyti XIX a. Šie rūmai priklausė sultonams.

Žinoma, jūsų dėmesio vertas įspūdingo grožio vietas, esančias Stambule, vardinti galima dar labai ilgai – tai yra miestas, kuriame jūs neabejotinai patirsite tai, kas jūsų atmintyje išliks dar daugybę metų.