Patarimai tiems, kurie planuoja savaitgalio keliones

Trumpos kelionės yra vienas iš pastaruoju metu populiariausių keliautojų sprendimų. 2019 m. duomenimis, daugiau nei pusė (53%) pasaulio keliautojų teigė, kad jie planuoja dažniau pasirinkti trumpas savaitgalio keliones. Tokiu būdu keliautojai siekia ilgas keliones „sutraukti“ iki trumpų, tačiau labai smagių kelionių. Todėl pateikiame jums nemažai puikių patarimų jūsų laukiančioms nepamirštamoms savaitgalio kelionėms.

Savaitgalio keliones

1. Pasirinkite vietą, kuri jus domina

Visų pirma, trumpos kelionės įprastai trunka 2 arba 3 dienas, todėl vertėtų pasirinkti vietą, kuri jus iš tikrųjų domina. Vietą, kurią jūs galbūt norėjote aplankyti jau labai seniai. Galbūt jūs norite pakvėpuoti šviežiu oru ant vandenyno kranto? O gal norite pašėlti miestelyje atokiau nuo turistų? Paklauskite savęs, kokia vieta jums galėtų labiausiai tikti – tai leis jums lengviau pasimėgauti savo savaitgalio kelione.

2. Pasinaudokite paskutinės minutės kelione

Vienas iš labai svarbių patarimų – tai pasinaudojimas paskutinės minutės kelionėmis. Kartais jų pagalba galima įsigyti labai pigius skrydžius net ir į pačius tolimiausius pasaulio kampelius. Ir vėlgi, tenka pripažinti, kad suradus 10 EUR vertės skrydžių bilietus į abi puses, tai tampa labai puikia priežastimi leistis į spontanišką kelionę. Todėl nevertėtų praleisti tokių kelionės pasiūlymų.

3. Keliaukite drauge su jums artimais žmonėmis

Savaitgalis su savo antrąja puse ar draugais gali tapti labai puikiu ir atpalaiduojančiu sprendimu – ypač, jei jūs pastaruoju metu vargiai atrandate laiko sau ir savo artimiesiems bei draugams. Gera kompanija suteiks jūsų kelionei gerokai daugiau smagumo ir džiaugsmo.

Paskutines minutes keliones

4. Pasirinkite kažką, kas jums yra nauja

Jei norite, kad jūsų savaitgalio kelionė būtų nuostabi, turėtumėte pagalvoti apie tam tikrą pramogą ar veiklą, kuri jums būtų visiškai nauja ir dar neatrasta. Tai gali būti tiek bet kuri fizinio pobūdžio veikla, tokia kaip kopinėjimas kalnais ar plaukimas baidarėmis, tiek ir edukacinio pobūdžio pramoga, pvz., maisto gaminimo pamokos. Jūs taip pat galite apsilankyti koncerte ar teatre. Pasirinkimo laisvė yra beribė, todėl pasistenkite, kad savo kelionėje patirtumėte ką nors nauja.

5. Pasiimkite tik būtiniausius daiktus

Ruošdamiesi savo kelionei, turėtumėte pasistengti save kontroliuoti ir neleisti sau su savimi pasiimti pernelyg daug daiktų. Be abejo, visuomet galite savęs klausti, „o, kas jei jums kelionės metu prireiks vieno ar kito daikto?“, tačiau iš tikrųjų praktika rodo, kad „pasiruošimas kiekvienam gyvenimo atvejui“ yra labai neteisingas kelionės atžvilgiu. Jums tikrai nereikia su savimi pasiimti 20 skirtingų drabužių vien tam, kad galėtumėte smagiai ir turiningai praleisti kelias dienas pasirinktoje užsienio šalyje. Todėl būkite tikri, kad pakuodami savo kelioninius lagaminus jūs nepersistengsite ir pasirinksite tik tai, ko jums iš tikrųjų galėtų prireikti. Be to, nepamirškite, kad jūs neišvykstate keliems mėnesiams. Nespėsite nei mirktelėti, kai jums jau teks pėdinti prie lėktuvo, skrendančio atgal į Lietuvą.

6. Kelionę paverskite nepamirštama

Kelionės gali suteikti jums pilnatvės pojūtį. Todėl būkite tikri, kad jūsų kelionė taps nepamirštama ir jūs turėsite priemonių, kurios padės jums tai pasiekti. Trumpiau tariant, su savimi būtinai turėkite fotoaparatą ir kamerą. Tai padės jums visos savo kelionės metu įamžinti pačias smagiausias ir brangiausias akimirkas, kurios jums ir jūsų artimiesiems ne tik pasakos kelionės istoriją, tačiau taip pat visuomet primins, ką jūs patyrėte ir kaip jums buvo smagu.