Patarimai tinkamai burnos higienai

Dantu protezavimas

Kaip bebūtų keista, kai kurie žmonės kur kas daugiau dėmesio skiria savo odos, plaukų ir kūno linijų priežiūrai, nei savo burnos higienai ir dantims. Dėl šios priežasties nemaža dalis žmonių susiduria su įvairiomis rimtomis dantų problemomis, kurias sprendžia profesionalūs odontologai. Taigi, tam, kad kiekvienas iš jūsų sumažintumėte tokių problemų kilimo tikimybę, pateiksime jums kelis paprastus, tačiau naudingus patarimus.

Kadangi prasta burnos higiena įprastai būna aktualesnė jauniems žmonėms – vaikams ir paaugliams, reikėtų pasistengti suteikti jiems pakankamai informacijos ir nukreipti tinkama linkme. Dažnai netinkamą ar nepakankamą burnos higieną įtakoja ne kas kita, o informacijos ir patirties trūkumas. Todėl jei matote, kad jūsų vaikai neskiria tam pakankamai dėmesio, nepamirškite suteikti jiems naudingų patarimų.

Pasirinkite profesionalias paslaugas teikiančią odontologijos kliniką, kurioje dirba tikri šios srities specialistai. Lankykitės klinikoje ne tik tuomet, kai susiduriate su dantų problemomis, bet ir tuomet, kai nejaučiate jokių skausmų ar kitų nemalonių pojūčių. Reguliarus ir profilaktinis jūsų dantų tikrinimas užkirs kelią rimtoms dantų problemoms.

Taip pat reikėtų pasikonsultuoti su jūsų dantis prižiūrinčiu odontologu dėl tam tikrų svarbių aspektų – tinkamos dantų pastos, dantų šepetėlio ir kitų priemonių, pvz., dantų siūlo. Odontologas turėtų jums patarti, kurie pasirinkimai jūsų atveju tiktų geriausiai. Tuomet galėsite būti tikri, kad jūsų burnos higienai naudojamos priemonės nesukels neigiamų padarinių ir suteiks norimą rezultatą.

Dar vienas svarbus veiksnys, kuris gali įtakoti greičiau gendančius dantis, yra besaikis įvairių gazuotų gėrimų ir saldumynų vartojimas. Kaip žinia, tokiuose gėrimuose ir maiste esantis cukrus bei kitos mūsų organizmui kenksmingos medžiagos gali įtakoti greitesnį dantų karieso atsiradimą. Be abejo, nesiūlome visiškai atsisakyti to, ką mėgstate, tačiau turėtumėte suprasti, kad nesveiku maistu nereikėtų piktnaudžiauti.

Žinoma, jei šiuo metu jau turite tam tikrų problemų, kurias būtina spręsti, pasikonsultuokite su savo odontologu. Pavyzdžiui, jei trūksta vieno ar kelių dantų, dėl kurių jums yra sudėtinga kramtyti ir dėl tokios padėties jaučiatės nemaloniai, galbūt jums bus reikalingas dantu protezavimas arba implantai. Kad ir kokį variantą reikėtų pasirinkti, pasitikėkite savo odontologu. Tuomet galėsite džiaugtis gražiai atrodančia šypsena ir nebejusite jokio iki tol buvusio diskomforto.