Moderni įranga ir geras specialistas leis pamiršti vizito pas dantų gydytoją baimę

odontologas vilniujeMažųjų baimės nieko nestebina, tačiau pastarosios nesvetimos ir fiziškai stipriems, aukštas pareigas užimantiems dėdėms bei tetoms. Odontofobija. Tikriausiai nesunku nuspėti, ką slepia ši sąvoka. Baimė sėstis į odontologo kėdę kankina nemažą dalį žmonių. Kai kurie, sukaupę visas jėgas, randa ryžto užsirašyti vizitui pas odontologą, nepamiršta ten nueiti ir, didvyriškai atkentėję visą procedūrą, net gi nenualpsta. Tačiau dalis tokių, kuriems odontologas Vilniuje kelia pačias baisiausias asociacijas, geriau tyliai sėdi ir kenčia skausmus, įtakojamus blogos burnos higienos. To pasekmės – blogas, atstumiantis burnos kvapas, nepatrauklūs, ligų pažeisti dantys ar net šių netekimas. Kokios priežastys sukelia odontologų fobiją bei kaip su šiuo jausmu kovoti?

Dažniausiai kalbama apie vieną priežastį – neigiamą patirtį, atėjusią iš vaikystės. Natūralu, jog vaizdelis odontologo kabinete prieš kelioliką ar net keliasdešimt metų galėjo būti gana graudus – sena įranga ir pagyvenęs, nuotaikų kaita besivadovaujantis personalas. Procedūros metu sukeltas skausmas ar grubesnis mediko žodis – to užtenka, jog atsirastų baimė, lydėsianti ilgus metus ateityje.

Kaip sakoma, nėra geriausio būdo nugalėti savo baimę, nei akis į akį su šia susidurti. Profesionalus odontologas Vilniuje ar kitame strategiškai patogiame mieste, išmanantis savo darbą ir naudojantis modernią gydymo įrangą – geresnio recepto nėra. Odontologijos sritį reguliuojantys įstatymai bei didelė konkurencija šioje srityje diktuoja savą tvarką: moderni įranga, estetiškos ir jaukios patalpos, šiuolaikinius gydymo metodo gydymus taikantys, savo kvalifikaciją keliantys, su užsienio kolegomis bendradarbiaujantys bei, svarbiausia, pacientą vertinantys ir šį lygiaverčiu sau lankantys medikai.

Būtent žmogiškumo faktorius ir yra vienas svarbiausių elementų, sąlygojantis patirtį bei kuriantis teigiamus tarpusavio santykius. Jei jaučiate, jog baimė sėstis į odontologo kėdę yra tokia didelė, jog savo valios pastangomis šios neįveiksite, nesidrovėkite išsakyti savo nuogąstavimų medikui. Profesionalus medikas tikrai nesišaipys ar kitaip neadekvačiai nesureaguos į savo paciento baimes, o jei taip nutiktų, akivaizdu, jog turite ieškoti kito specialisto. Odontologas gali išsamiai pristatyti būsimos procedūros eigą, pasiūlyti vietinę nejautrą ar, jei baimė itin stipri, net ir paskirti raminamųjų. Betarpiškas bendravimas su profesionaliu bei žmogišku odontologu ir moderni gydymo įranga padės sukurti naują, geresnę patirtį ir leis pamiršti prieš tai turėtą baimę šios srities procedūroms.