Maisto papildai lieknėjimui: stebuklingos piliulės ar tik klaidinanti reklama?

Laikui bėgant, dažnas iš mūsų susimastome dėl savo figūros. Patiriamas stresas darbe, netinkami mitybos įpročiai ir minimalus fizinis aktyvumas gali greitai privesti prie nepageidaujamo antsvorio. Ir kai taip nutinka, dauguma ieško paprasčiausių būdų, kaip galėtų kuo greičiau atsikratyti nereikalingų sankaupų. Vienas iš šių būdų – tai maisto papildai lieknėjimui, kurių didžiausią pasirinkimą galite rasti www.perfectbody.lt internetinėje parduotuvėje.

Kad ir koks iššaukiantis  šių preparatų poveikis bebūtų, prieš patikint jų reklama svarbiausia suprasti pagrindinį faktą – lieknėjimo procesas neįmanomas, jeigu dienos eigoje suvartojate daugiau kalorijų nei jų sudeginate, išskyrus atvejus, kai svorio gali būti netenkama dėl perteklinio vandens pasišalinimo. Riebalų degintojai – tai specialūs preparatai lieknėjimui, padidinantys kai kurias organizmo galimybes priklausomai nuo jų sudėtinių ingredientų:

– gali padėti sudeginti daugiau kalorijų dienos eigoje dėl termogeninio poveikio;

– gali lengviau padėti virsti riebalams į energiją treniruočių metu;

– gali padėti pašalinti perteklinį vandenį;

– pagreitinti riebalų apykaitos procesus, skatinant kai kurių hormonų išsiskyrimą ar sumažėjimą.

Tačiau vien maisto papildų lieknėjimui pagalba svorio nenumesite. Išskyrus atvejus, kai jau turite tinkamą mitybą bei efektyvias treniruotes. Tokiu atveju riebalų degintojai gali tapti rimta pagalba siekiant išsvajotų kūno linijų. Kaip ir minėta aukščiau, svarbiausia sudeginti daugiau kalorijų nei jų gaunama su maistu. Tik tada organizmas pradeda versti riebalines sankaupas  energija tam, kad kompensuotų pagrindio energijos šaltinio – kalorijų trūkumą, kurių nebegaunama pakankamai su maistu, ko pasekoje maisto papildai lieknėjimimui gali imti vaidinti svarbesnę rolę. Jau ir taip ėmęs organizmas ardyti mūsų pačių audinius dėl kalorijų stygiaus, gauna dar stipresnį atsaką į riebalų panaudojimą energijai.

Tokie preparatai kaip termogenikai gali dar labiau paspartinti kalorijų deginimą dėl didesnės kūno šilumos išsiskyrimo. L-karnitinas puikiai veikia vartojant prieš treniruotes, su sąlyga turint ir pakankamai mažą kalorijų rezervą organizme. Tokiu atveju dar labiau paspartinamas riebalų virtimas energija. Kitu atveju, kai jūs esate pakankamai pavalgę ir užpildę organizmą energijos atsargomis iš maisto, pirmu energijos šaltiniu tampa būtent energijos rezervas gautas su maistu. Tad, jeigu net maisto papildų lieknėjimui pagalba nesugebėsite šio rezervo išsekinti pirmiau, nei organizmas imtų naudoti pirminį kurą, kaip Jūsų pačių raumenų ar riebalų audiniai, tol lieknėjimo procesas liks neįmanomas. Karti tiesa su kuria turėsite išmokti susitaikyti.

Bene populiariausias ir lengviausias būdas greitai sulieknėti – įvairiausių augalinių ekstraktų naudojimas ir specialios mitybos, padedančios išvaryti iš organizmo perteklinį vandenį. Tai vienas paprasčiausių būdų, tačiau kartu ir pavojingiausias. Piknaudžiavimais tokios paskirties maisto papildais ar specialiomis tam pritaikytomis mitybos programomis gali sukelti dehidrataciją, ko pasekoje ir rimtą pavojų organams. Be to, nustojus tai daryti, vandens atsargos netik, kad gryšta, bet ir tai padaro su kaupu. Tai būdas, kurio turėtumėte atsisakyti, kadangi sukeliamas netik trumpalaikis efektas, bet ir didelė rizika sveikatai.