Kodėl turėtumėte susidraugauti su gydytoju dermatologu?

Savimi besirūpinantys žmonės paprastai turi savo kirpėją, odontologą, šeimos gydytoją ir masažistą. Į kitus specialistus, ypač gydytojus, kreipiamasi tik tuomet kai pasireiškia ligos požymiai ir išsisukti „liaudiškomis priemonėmis“ nepavyksta. Tokia klaidinga nuostata dažnai priveda prie ilgalaikio gydymo, kai galbūt būtų užtekę profilaktinio patikrinimo ir trumpo gydymo. Todėl vis dažniau išgirsite rekomendacijas pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu.

Kada ir kodėl turėtumėte kreiptis į dermatologą?

Dermatologas, dar kitaip vadinamas odos gydytoju, padeda spręsti įvairias odos problemas – spuogai, aknė, randai, apgamai, pigmentinės dėmės ir pan.

Paprastai gydytojo dermatologo kunsultacijai yra siunčiama įtariant tam tikras ligas, tačiau tuomet jau jos yra matomos ir greičiausiai lauks gydymas. Žmonėms rekomenduojama patiems kreiptis jei esama įtarimų dėl odos ar jos darinių  – profilaktinė  gydytojo – dermatologo konsultacija Kaune ir tyrimai neužtruks ilgai, tačiau rezultatai leis greičiau paskirti gydymą, jei toks reikalingas, ir jau greitai būti sveikiems.

Pas dermatologą reikėtų kreiptis šiems žmonėms ar esant šioms situacijoms:

  • Jei kamuoja aknė. Aknė yra odos liga, plauko folikulo riebalinės liaukos uždegimas, kuris deja, savaime nepraeina ir liaudiškai metodais retai išgydomas pilnai. Negydoma aknė gali palikti fizinius ir psichologinius randus, tad pajutus, pirmuosius simptomus, reikėtų kreiptis į dermatologą.
  • Ant kūno daug apgamų. Jei ant kūno priskaičiuojama daugiau nei 50 apgamų, rekomenduojama išsitirti. Taip pat rekomenduojama, jei esama didelių apgamų (virš 5 mm skersmens) ar labai tamsių apgamų.
  • Jei oda itin balta ir greitai nudegama saulėje. Stiprus ir dažnai pasikartojantis odos nudegimas saulėje gali sukelti įvairias ligas, todėl reikėtų profilaktiškai pasitikrinti.

Daug apgamų, pigmentinių dėmių jų kiekio ir dydžių keitimasis gali būti ir klastingos ligos – melanomos (odos vėžio) ženklas. Patikrinti ar „tai tik apgamas“, ar rimtesnė problema, gali gydytojas dermatologas atlikęs odos būklės tyrimą. Profilaktinis tyrimas leidžia nustatyti rizikos laipsnį ir užbėgti ligai už akių. Dėl melanomos, savo odos būkle turėtų būti ypač susirūpinę žmonės, kurių giminėje yra susirgimo melanoma atvejų.

Šios priežastys turėtų būti pakankamos susirūpinti savo odos būkle ne tik iš kosmetinės pusės, tačiau ir sveikatos. Todėl kaip turime kitus mėgstamus specialistus, taip reikėtų atrasti ir savo gydytoją dermatologą.