Kaip vystėsi plastinės chirurgijos sritis

Krūtų didinimas

Plastinė chirurgija turi labai seną istoriją. Pirmieji plastikos chirurgai aptinkami net 8 amžiuje prieš Kr. Tai buvo Indijoje mediciną praktikavę žmonės, kurie bandydavo rekonstruoti žmogaus odą. Be to, senovės Indijoje chirurgas vardu Susrutha pirmą kartą atliko nosies rekonstrukcijos operaciją. Jis panaudojo šiek tiek odos iš paciento kaktos. Tuo laikotarpiu nosies amputacija buvo viena iš bausmių, taikytų pagal senuosius Indijos įstatymus.

Bėgant laikui medicininė praktika keitėsi ir tobulėjo. Kiek vėliau romėnai atlikdavo nesudėtingas procedūras, kurių metu atstatydavo pažeistas ausis. Tokių ir labai panašių pavyzdžių yra daugybė. Galiausiai mokslas ir plastinės chirurgijos operacijos tapo kur kas efektyvesnės – tai pastebima 19 ir 20 amžiuje. 1827 m. JAV daktaras J. P. Mettauer atliko pirmąją plastinės chirurgijos operaciją Amerikoje. Jis pats sukūrė chirurginius instrumentus ir kitas operacijai reikiamas medžiagas. Tuo tarpu moderniosios plastinės chirurgijos tėvu yra vadinamas Sir Harold Gillies. Jis sukūrė labai daug šiuolaikiškų plastinės chirurgijos technikų. Šis chirurgas didžiausią dėmesį skyrė pacientams, kurių veidas buvo sužeistas pirmojo Pasaulinio karo metu.

Taigi, akivaizdu, kad plastinės chirurgijos istorija mena labai senus laikus. Ši sritis nuolatos vystėsi, todėl visiškai nestebina, kad šiandien galime naudotis profesionalių, patyrusių ir pačią naujausią bei pažangiausią medicininę įrangą naudojančių plastinės chirurgijos specialistų paslaugomis. Šiandien tiek nosies rekonstrukcija, krūtų didinimas, riebalų nusiurbimas, tiek ir bet kurios kitos plastinės chirurgijos operacijos gali būti atliktos nepriekaištingai – būtent taip, kaip to tikisi pacientai. Trumpiau tariant, galima naudotis tiek rekonstrukcinės, tiek ir estetinės bei kosmetinės plastinės chirurgijos paslaugomis.

Todėl jei ir jūs šiuo metu svarstote tokią galimybę, tačiau nesate tikri ar tai tikrai jūsų atveju gali būti teisingas pasirinkimas, peržiūrėkite patyrusių plastinės chirurgijos specialistų teikiamas paslaugas, jų patirtį, įkainius ir kt. Visa ši informacija leis lengviau pasirinkti savo srities profesionalą. Tuomet, kai tai atliksite, galite susitarti dėl pirmojo vizito. Nesibaiminkite – vizitas jūsų neįpareigoja pasinaudoti vienokiomis ar kitokiomis paslaugomis. Konsultacijos metu galėsite išsiaiškinti, kokios plastinės chirurgijos procedūros jums galėtų būti tinkamiausios.