Kaip veikia eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai

Aromaterapijoje naudojami eteriniai aliejai yra didelės koncentracijos aromatinių augalų ekstraktai. Aliejai yra aptinkami skirtingose augalų dalyse: žiedlapiuose, šakelėse, lapuose ir žievėje. Pavyzdžiui, rožėse eteriniai aliejai slypi žiedlapiuose, tuo tarpu bazilikas juos slepia savo lapuose, santalmedis – medienoje ir t.t.

Eteriniai aliejai gali būti panaudojami daugelyje sričių, tačiau šiandien populiariausia juos naudoti aromaterapijoje. Kiekvieną organišką eterinį aliejų, pasitelkiamą šioje srityje, galima naudoti tiek vieną, tiek ir sumaišius. Viskas priklauso nuo norimo rezultato. Suprantama, kad prieš pradedant aromaterapijos procedūrą, labai svarbu suprasti kiekvieno aliejaus poveikį ir paskirtį.

Aromaterapija naudojama tam, kad aliejų pagalba būtų gerinama kūno ir psichologinė būsena. Norint išgauti aliejų reikia skirti labai daug laiko, išteklių ir pastangų. Ar žinojote, kad norint iš rožių išgauti vos 4 ar 5 arbatinius šaukštelius aliejaus, reikia net 110 kg rožių žiedlapių? O keli litrai jazminų eterinio aliejaus pareikalauja net 8 mln. jazminų žiedų. Nors eteriniai aliejai nėra pigūs, tačiau jie ypač efektyvūs. Vienam kartui tereikia vos kelių lašų, todėl nedidelio kiekio pakanka labai ilgam laikui.

Šios aromaterapijos priemonės pirmiausia paveikia mūsų uoslę. Kai įkvepiame eterinio aliejaus, yra stimuliuojami mūsų uoslės receptoriai, o atsirandantys impulsai perduodami į smegenų dalį, atsakingą už emocinį elgesį (tai dar vadinama limbine sistema). Būtent limbinė sistema yra susijusi su smegenų dalimis, kurios atsakingos už atmintį, kvėpavimą ir kraujotaką, o taip pat ir endokrininę sistemą, kuri mūsų organizme reguliuoja hormonų pusiausvyrą. Eterinio aliejaus savybės kartu su kvapu stimuliuoja minėtas sistemas.

Kai eteriniai aliejai naudojami masažo procedūroms, jie ne tik įkvepiami, tačiau taip pat ir įsisavinami per odą. Jie prasiskverbia pro audinius ir patenka į kraujotaką, kurios dėka pernešami į mūsų organus ir kitas kūno dalis. Kiekvienas eterinis aliejus turi skirtingą poveikį nervų sistemai – vieni suteikia energijos, numalšina nemalonius pojūčius, kiti šalina galvos skausmą, balansuoja, padeda kovoti su nemiga ir t.t. Pavyzdžiui, visiems gerai žinomas levandų eterinis aliejus yra vienas geriausių pagalbininkų atpalaiduojant ir nuraminant. Taigi, pasirinkus tinkamą eterinį aliejų, norimo rezultato sulauksite akimirksniu.