Ką reikia žinoti apie bananus

Bananai yra itin mėgstami vaisiai ir dažnai pasirenkami žmonių, kurie sportuoja ar siekia numesti svorį. Vienas bananas kaip užkandis ir žmogus sotus kelioms valandoms. Tačiau ką būtina žinoti apie bananų valgymą siekiant numesti svorio ar subalansuoti sveiką mitybą?

Bananai ir kalorijos

Nesutverti bananai svorio metimui. Vidutinio dydžio bananas(118 g) turi 105 kalorijas arba kitaip, 100 g banano yra 90 kalorijų. Nors skaičius nėra didelis, tačiau tai vienas daugiausiai kalorijų turintis vaisius. Daugiau kalorijų turi tik avokadas, datulės ir džiovintos razinos. 100 g obuolys turi tik 50 kalorijų, tad jei ieškote sveiko užkandžio su nedaug kalorijų, obuolys tam tinka labiau.

Visgi, tai tikrai nedaug kalorijų, tad skanus bananas kaip užkandis tikrai nepakenks. nėra limito, kiek reikėtų suvalgyti bananų per dieną ar kiek jau būtų per daug. Svarbiausia skaičiuoti kalorijas, kad papildomas bananas netaptų kalorijų limito viršijimo priežastimi. Paprastai mitybos specialistai mini, jog 1-2 bananai per dieną yra optimalus skaičius.

Maistinė vertė

Bananai yra maistingi, jie yra geras kelių pagrindinių maistinių medžiagų, įskaitant manganą, kalį ir vitaminų C bei B6, šaltinis. Bananuose taip pat yra įvairių augalinių junginių, kurie gali sumažinti stresą, uždegimą ir lėtinių ligų riziką.

Tačiau bananuose beveik visai nėra riebalų ir baltymų, kurie yra itin svarbūs organizmui. Baltymai yra tarsi organizmo statybinė medžiaga, jie svarbūs imuninei sistemai, raumenims bei kaulams. Tuo tarpu riebalai yra energijos šaltinis, riebaluose tirpstančios tam tikros medžiagos yra labiau įsisavinamos organizmo, riebalai turi svarbų vaidmenį hormonų gamyboje bei tinkamoje smegenų veikloje.

Kadangi bananuose šių medžiagų trūksta, jie negali būti laikomi visavertės mitybos pavyzdžiu. Kita vertus, bananai yra angliavandenių šaltinis.