Ilgų plaukų priežiūra

Plauku prieziuraJei jūsų tikslas yra turėti ilgus ir sveikai atrodančius plaukus, jūs tikriausiai jau pasidomėjote, kaip užauginti ilgus plaukus ir apsaugoti juos nuo lūžinėjimo. Tokiu atveju turėtumėte žinoti, kad ilgų plauku prieziura reikalauja naudoti daugiau kosmetikos priemonių. Sakydami „daugiau“ turime galvoje ne skirtingų produktų, kuriuos turėtumėte naudoti, skaičių, bet konkrečios priemonės kiekį – juk jūsų plaukai bus kur kas ilgesni, todėl natūralu, kad reikės didesnio kiekio pasirinkto grožio priežiūros produkto.

Turbūt visi suprantate, kad ilgi plaukai yra kur kas senesni plaukai. Tai reiškia, kad jie yra labiau pažeidžiami. Net ir tinkamai juos prižiūrint, senesni plaukai yra silpnesni už naujai augančius ir arčiau galvos odos esančius plaukus. Ilgi plaukai dažniausiai jau būna paveikti daugybės skirtingų veiksnių, pvz., saulės, vėjo, ypatingų lauko temperatūros pokyčių ir, atsižvelgiant į jūsų priežiūros rutiną – plaukų dažų, karščio ir kt.

Ilgesni plaukai lengviau veliasi, todėl, norint juos iššukuoti, tai reikia daryti labai švelniai, kad jų neišpeštumėte ir kitaip nepažeistumėte. Kiek laiko užtruks atsargus plauku atraizgymas priklausys nuo jūsų plaukų tipo ir ilgio. Kuo labiau jūsų plaukai garbanojasi, tuo ilgiau užtruks visas šis procesas. Tokių plaukų priežiūra reikalauja laiko, todėl pasistenkite jo rasti ir nepažeisti savo plaukų. Nebandykite viso to daryti trinkdami galvą šampūnų ar iš karto po trinkimo.

Kitas labai svarbus aspektas, kurį reikėtų prisiminti, yra natūralus plaukų slinkimas. Žmogaus plaukų augimas yra skirstomas į tris stadijas: augimo (anageno) stadija trunka nuo 3 iki 10 metų. Antrosios (katageno) stadijos, trunkančios maždaug tris mėnesius, metu plaukai visai neauga. Pastarosios stadijos pabaigoje plaukai pereina į paskutiniąją (telogeno) stadiją. Šio trijų stadijų plaukų augimo ciklo pabaigoje naujai augantys plaukai iš folikulų išstumia senuosius ir ciklas prasideda iš naujo.

Ilgi plaukaiBe to, turėtumėte žinoti, kad jūsų galvos odoje esantys plaukai skirtingu metu yra skirtingose stadijose. Vieni plaukai auga, kiti yra stagnacijos stadijoje, o dar kiti yra pasiekę ciklo pabaigą ir nuslenka. Vidutiniškai žmogus per dieną praranda apie 100 plaukų.

Plaukų priežiūra visuomet turėtų būti vertinama labai atsakingai, nes tai yra gana ilgas ir daug pastangų reikalaujantis procesas. Sveiki plaukai, nesvarbu, koks būtų jų tipas, kiekvieną mėnesį paauga apie 1,25 – 1,85 cm. Todėl, jei jums sudėtinga užsiauginti plaukus, kurie būtų ilgesni nei iki pečių, labai gali būti, kad jie lūžinėja dėl drabužių daromo poveikio. Taip nutinka, kai plaukų galiukai nuolat trinasi į drabužius. Taigi, kai pašalinsite šią priežastį – užsiauginsite ilgesnius plaukus.

Tokio lūžinėjimo galite išvengti, surišdami plaukus į kuodą ar kokiu nors kitu jums patinkančiu būdu apsaugodami juos nuo sąlyčio su drabužiais. Kai jūsų plaukų ilgis pasieks maždaug 7,5 – 10 cm žemiau pečių, tokios apsaugos priemonės nebebus reikalingos. Be abejo, negalima pamiršti ir to, kad sveikiems, stipriems ir atspariems plaukams reikia gilaus ir visapusiško drėkinimo. Kiekvienas savo plaukus prižiūrintis žmogus turi reguliariai atstatyti plaukų drėgnumą, kuris prarandamas kiekvieną dieną. Tam puikiai pasitarnauja profesionalios kosmetikos produktai.

Galiausiai, reguliarus jūsų plaukų tipui tinkančio plaukų kondicionieriaus naudojimas sustiprins jūsų plaukus ir padidins tikimybę ilgiau išlaikyti jiems reikalingą drėgnumą. Kondicionierius ne tik drėkina, bet ir pamaitina plaukus įvairiomis naudingosiomis medžiagomis, kurios apsaugo nuo lūžinėjimo. Kuo ilgesni bus jūsų plaukai, tuo didesnio dėmesio reikalauja jų galiukai. Būtent dėl to ilgesnių plaukų priežiūra tam tikrais atžvilgiais skiriasi nuo trumpų plaukų priežiūros.