Ar verta numigti dieną?

                sapnuoti miegant  Daug kas žino, kad šiltų kraštų šalyse, ypač Ispanijoje, yra populiari siesta. Tai metas dienos viduryje, kuomet būna šilčiausia, kai užsidaro visos parduotuvės ir kitos įstaigos ir visi eina porai valandų numigti. Taip išvengiama didžiausio karščio, pailsima ir gaunama energijos tęsti darbą. Žinoma, turistams tai gali būti ir nepatogu. Jie juk nori išnaudoti atostogų laiką ir siesta nėra jiems svarbi tol, kol su ja nesusiduria. O ką daryti, kai norisi nusipirkti pavalgyti ar atsigerti, o visos parduotuvės uždarytos? Tenka tiesiog laukti arba eiti ten, kur parduotuvės pritaikytos turistams ir jie čia aptarnaujami kone visą parą. Tačiau, ar gyvenant Lietuvoje, kur didelis karštas yra retas svečias, reiktų miegoti dieną ir ilsėtis?

                  Kai kurie žmonės sako, kad 20 minučių nusmigimas dieną gali sutaupyti iki valandos miego naktį. Nemažai žmonių praktikuoja tokį paros ritmą. Naktį miega 6 – 7 valandas, o dieną nusnaudžia kokių 20 minučių ir vėl kimba į darbus. Kalbama, kad toks miegas žmonėms tikrai suteikia energijos. Tačiau kitiems tai pavyksta – jei jie vidury dienos užmiega, tai po 20 – ies minučių jų jau nebeprikelsi, nes jie tiesiog labai greitai įninka į sapnus. Tokiems žmonėms reiktų taikyti kitokį miego režimą. Tiesa, yra siūlomas netgi vienas, sakykim, triukas. Tai yra, išgerti puodelį espresso kavos, nusistatyti žadintuvą po 20 minučių ir pasinerti į miegus. Per tą laiką suveiks kava ir atsikelti bus daug paprasčiau, be to, būsite ir gerokai energingesni.

                  Trumpas miegas, jei tik tam yra sąlygos, gali labai padidinti žmogaus produktyvumą. Tačiau ką daryti, jei darbe nėra sudarytų sąlygų miegojimui? Gal ir skamba juokingai, tačiau tai galėtų būti darbuotojų produktyvumą padidinanti inovacija. Jei visgi jos kol kas nėra – galbūt jums būtų patogu nueiti iki automobilio ir ten nusnausti? Išbandykite tai ir galbūt liksite maloniai nustebintas.

                  Miegodami, net ir trumpą laiką, neišvengiamai ką nors susapnuosite. O sapnai gali būti netgi labai svarbūs. Kartais žmonės sako, jog dieną sapnuojami sapnai yra malonesni. Tai yra, dieną netenka sapnuoti kraują (kas nebūtinai reiškia neigiamus dalykus) ar kažką baisaus. Tačiau tai nėra pagrįstai moksliškai ir kiekvienam tai gali skirtis. Jei miegosite patogiai ir jūsų niekas neblaškys, greičiausiai sapnuosite gerus, malonius sapnus, kurie gali netgi pagyvinti nuotaiką ir nuteikti produktyviam darbui.