Paskolų ėmimo subtilybės

Paskola su užstatuPaskolą šiais laikais paimti kaip niekad lengva. Na bent jau nedidelę. Kad ir greitąjį kreditą. Ne veltui greitieji kreditai ir trumpalaikės paskolos šiais laikais yra tokie populiarūs – galima rasti, toli gražu, ne vieną firmą, siūlančią imti greitąjį kreditą ar paskolą. Kreditai ir paskolos išduodamos įvairiems periodams. Kai greitieji kreditai gali būti išduodami metams ar keik daugiau, tai paskolos paprastai išduodamos keliasdešimčiai metų. Be to, greitąjį kreditą gali pasiimti kone kiekvienas pilnametis žmogus, tačiau paskoloms galioja kiek kitokios sąlygos. Dažnai reikia įrodyti mokumą, kad būtų suteikta paskola arba turėti nekilnojamojo turto, kurį būtų galima įkeisti. Tai vadinama paskola su užstatu.

                  Paskolos su užstatu išduodamos tik turint nekilnojamojo turto. Beje, neretai prašoma, kad tai būtų ne vienintelis žmogaus nekilnojamasis turtas. Beje, duodama paskola negali viršyti nekilnojamojo turto kainos ir dažnai paskolos dydis neviršija net 70 procentų nekilnojamojo turto kainos. Tačiau, kai imamos tokios didelės paskolos, yra ir papildomų sąlygų. Pavyzdžiui, reikalingas laiduoti galintis žmogus. Turint įkeisti galimo nekilnojamojo turto, galima pasiimti paskolą kad ir iki 300 000 eurų (priklausomai nuo paskolą teikiančios firmos). Žinoma, tuomet prisiimate didžiulę atsakomybę ir turite kas mėnesį mokėti palūkanas, tai yra, turite būti tikri, kad jas galėsite mokėti laiku, nes kitaip rizikuojate savo turtu. Todėl būkite tikri, kad paskola su užstatu yra tikrai geriausias variantas skolintis pinigų.

                  Apskritai, net ir imant greitąjį kreditą, reikalinga atsakomybė. Turite būti užtikrintas, kad per paskolos grąžinimo terminą turėsite pajamų, kurios užtikrins ne tik pragyvenimą, bet ir paskolos bei palūkanų mokėjimą. Jei nespėjate susimokėti palūkanų ir paskolos, galite kreiptis į kreditorių, kuris jums galėtų pasiūlyti paskolų refinansavimą, tai yra, perimti jūsų įsipareigojimus ir už jus mokėti palūkanas. Tuo tarpu jums tereikės su kreditoriumi pasirašyti naują sutartį, kuri turėtų būti jums palankesnė už prieš tai buvusią. Toks paskolų refinansavimas padeda tiems, kurie turi pasiėmę ne vieną kreditą ar paskolą ir tiesiog nespėja su jais tvarkytis bei tiems, kurie mano, jog pasikeitus ekonominei situacijai valstybėje, ankstesnės paskolos sąlygos yra nebepalankios ir verta sudaryti naują sutartį su kreditoriumi. Dažnai tai gelbsti nuo antstolių, prasiskolinimų, taip ir sutaupoma pinigų.