Kaip kreditoriai vertina savo klientų mokumą

Ieškote vartojimo paskolos, kurios pagalba norėtumėte daug lengviau išspręsti jums šiuo metu iškilusius svarbius finansinius klausimus? Jus domina greitos vartojimo paskolos, kurias teikia šiuolaikinės kredito bendrovės, kredito unijos ir tarpusavio skolinimo platformos? Jei taip, tuomet lengviausias būdas surasti paskolą ir pasinaudojimas internetu. Žinoma, tokiais atvejais reikėtų nepamiršti rekomendacinio pobūdžio portalų, kuriuose yra pateikiami kreditorių sąrašai. Būtent pastarųjų pagalba galima sutaupyti gerokai daugiau savo laiko ir daug paprasčiau surasti kreditorius, kurie gali pasiūlyti jūsų lūkesčius atitinkančią vartojimo paskolą internetu. Kita vertus, būtina pabrėžti, kad nemaža dalis žmonių iki šiol mano, kad paskolos gavimas yra labai paprastas ir greitas procesas. Tačiau atminkite, kad vartojimo paskola niekuomet nebus suteikta nemokiam fiziniam asmeniui. Tai reiškia, kad visuomet yra vertinama žmogaus finansinė situacija, atsižvelgiant į daugybę skirtingų veiksnių, apie kuriuos verta pakalbėti plačiau.

Greitos vartojimo paskolos

  • Mėnesio pajamos. Pats svarbiausias veiksnys vertinant fizinių asmenų mokumą yra jų gaunamos mėnesio pajamos. Ir šiuo atveju yra kalbama apie oficialias pajamas, kurios gali būti pagrįstos. Pajamos gali atkeliauti tiek mėnesinio darbo užmokesčio pavidalu, tiek ir pajamomis, gaunamomis iš individualios veiklos vykdymo ar kt. Taip pat labai svarbu ir pajamų pastovumas. Tai reiškia, kad jei jūs vykdote individualią veiklą ir vieną mėnesį gaunate pakankamai nemenkas pajamas, o kitą jos būna beveik nulinės, kreditoriai tai taip pat atitinkamai įvertins – ir tikrai ne visuomet teigiamai.
  • Darbo stažas. Kiekvienas kreditorius atsižvelgia į tai, koks yra jų kliento darbo stažas. Tokiu atveju yra vertinamas ne visas žmogaus turėtas darbo stažas, o būtent tas, kuris yra paskutinėje darbovietėje. Tai reiškia, kad jei jūs ne vienerius metus dirbote vienoje darbovietėje, o vos prieš du mėnesius ją palikote ir įsidarbinote kitoje įmonėje, kreditoriams toks darbo stažas bus nepakankamas. Fizinis asmuo, kuris nori gauti paskolą, turi turėti bent keturių mėnesių nepertraukiamą darbo stažą. Be to, didelė dalis kreditorių vertina kur kas ilgesnį laikotarpį, pvz., vienerius arba dvejus metus.
  • Šeimyninė padėtis ir vaikų skaičius. Svarbu nepamiršti, kad bus vertinama ir jūsų šeimyninė padėtis bei vaikų skaičius. Pavyzdžiui, jei jūs gyvenate santuokoje ir kreipiatės dėl greitos vartojimo paskolos internetu, kreditoriams bus labai svarbu ar paskolą imate su bendraskoliu, ar vieni. Jei paskola bus imama su bendraskoliu (t.y. sutuoktiniu), bus vertinamos visos šeimos gaunamos mėnesinės pajamos ir turimi finansiniai įsipareigojimai. Tuo tarpu, jei paskolą norėsite imti vieni, jūsų pajamos bus padalintos pusiau.
  • Finansiniai įsipareigojimai. Niekuomet nepamirštama įvertinti ir turimų finansinių įsipareigojimų dydžio. Tai reiškia, kad jei jūs turite kreditines korteles, esate pirkę vienus ar kitus daiktus lizingu, kurį vis dar mokate, turite paskolą, kurią padengiate nustatytomis įmokomis kiekvieną mėnesį ar kt., visa tai bus skaičiuojama kaip jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai. Jie turės labai didelės tiesioginės įtakos kreditorių sprendimui.
  • Asmeninė kredito istorija ir kredito reitingas. Net jei jūs turite puikų darbą, gaunate didelį atlyginimą ir neturite jokių finansinių įsipareigojimų, asmeninė kredito istorija suvaidins labai svarbų vaidmenį. Jei jūs anuomet buvote nemokūs klientai, kurie ne kartą pažeidė turėtų paskolų sutarčių sąlygas, kreditoriai tai vertins labai neigiamai.
  • Papildomos sąlygos. Kiekvienas kreditorius vertindamas savo kliento mokumą vadovaujasi galiojančiais Lietuvos Respublikos įstatymais, tačiau jie taip pat turi ir vidines taisykles, kurios visą mokumo vertinimo tvarką paverčia dar griežtesne.