Kad greitasis kreditas ir ilgalaike paskola nesukeltų nepatogumų

Finansai jau nuo seno daugeliui žmonių yra pakankamai sudėtinga sritis, todėl jie nesibodi kaupti žinias ir patirtį tam, kad galėtų išmokti lengviau ir efektyviau valdyti savo uždirbamus pinigus. Deja, bet būtent toks požiūris sukelia brangiai kainuojančius neigiamus padarinius ateityje, todėl, jei šiandien gyvenate nuo atlyginimo iki atlyginimo ir nematote jokių finansinių perspektyvų, tuomet greičiausiai greitasis kreditas taip pat ne kartą tapo jūsų problemų sprendimo būdu. Jei tai tiesa, tuomet pats metas sužinoti keletą naudingų patarimų.

Nereikėtų manyti, kad greitasis kreditas gali sukelti papildomų finansinių rūpesčių. Su įvairiomis problemomis dažniausiai susiduria tie vartotojai, kurie prieš kreipdamiesi dėl greitojo kredito, neįvertina savo finansinių galimybių, o gavę kreditą – nesirūpina sistemingu sutarties vykdymu. Priešingu atveju, jei greitasis kreditas imamas labai atsakingai ir apgalvotai, o jį grąžinant nepažeidžiamos sutarties sąlygos, jokių keblumų nepatiriama. Žinoma, netikslinga kalbėti tik apie greituosius kreditus, kai tuo tarpu ilgalaike paskola taip pat yra labai dažnas šiuolaikinių vartotojų pasirinkimas. Pastaruoju atveju ilgalaike paskola yra grąžinama per ilgesnį terminą ir mažesnėmis palūkanomis, tačiau nepaisant to – abiem atvejais būtina paisyti paskolos sutarties ir teisingai planuoti savo finansus.

Ilgalaike paskola

Taigi, nuo ko pradėti ir į ką reikėtų atsižvelgti labiausiai, norint, kad nei greitasis kreditas, nei ilgalaikė paskola nesukeltų nepatogumų?

  • Pradėkite nuo to, kas jums yra įprasta. Įvertinkite savo kasdienybę. Atsakykite sau, ką darote dažniausiai ir kur įprastai išleidžiate savo pinigus? Galbūt turite tam tikrą hobį? O gal labai mėgstate linksmintis su savo draugais ir bene kasdien po darbo su didele draugų kompanija esate pratę apsilankyti bare? Kiekvienas įprotis turi vienokią ar kitokią įtaką asmeniniams finansams, todėl apgalvokite tai, be ko iki šiol neįsivaizduodavote savo kasdienybės.
  • Nepaisant to, kiek pinigų kiekvieną mėnesį išleidžiate, pasistenkite įvertinti savo patiriamas išlaidas. Tai galite daryti vieną mėnesį. To visiškai pakaks, kad prieš savo akis matytumėte tikrąją situaciją ir galėtumėte lengviau įvertinti visas įprastas išlaidas. Žinoma, jei iki šiol išlaidų nefiksuodavote, pradžioje visa tai gali atrodyti pernelyg sudėtinga ir nepatogu, tačiau pasistenkite persilaužti ir rinkite kiekvieną čekį (nesvarbu ar perkate batus, ar užsisakote rytinės kavos puodelį).
  • Prieš pirkdami vieną ar kitą daiktą, ar prieš pasinaudodami tam tikromis paslaugomis – įpraskite savo būsimą sprendimą apgalvoti bent du kartus. Jei pirkinys nėra labai skubus, skirkite bent vieną dieną apmąstymams. Praktika rodo, kad labai dažnai antrąją dieną savo nuomonę pakeičiame ir konkretaus daikto nebeperkame, nes suprantame, kad to mums visiškai nereikia.
  • Niekada nepamirškite galvoti apie ateitį. Tai reiškia, kad padengdami visas kasdienes išlaidas, taip pat turite kaupti ateičiai ir planuoti tolimesnius savo sprendimus bei galimus pasirinkimus. Jei turite galimybę – sukauptas santaupas investuokite į jums pažįstamas sritis, kurios laikui bėgant gali atnešti didelių dividendų. Trumpiau tariant, stenkitės užsitikrinti finansinį stabilumą ne tik šiandienai, tačiau ir savo ateičiai.
  • Išlaidas paskirstykite atsižvelgiant į jų svarbą. Savo biudžeto nepradėkite skirstyti pradedant pramogomis (pvz., apsilankymu restorane, keliavimu į kiną ar kt.). Pradėkite nuo to, kas yra svarbiausia ir būtiniausia, pvz., komunaliniai mokesčiai, greitojo kredito arba ilgalaikės paskolos padengimo įmokos, būsto nuoma ir kt.
  • Ieškokite papildomų uždarbio galimybių, kurios galėtų padidinti jūsų biudžetą. Nemaža dalis žmonių skundžiasi, kad jų mėnesinis atlyginimas yra pernelyg mažas, o dirbti tenka pakankamai ilgai ir sunkiai, tačiau juk bene kiekvienas turi daugybę galimybių, kuriomis tereikia pasiryžti pasinaudoti. Pagalvokite, ką mokate geriausiai ir kas jums keltų didžiausią susidomėjimą, o tuomet imkitės veiksmų ir savo pomėgius paverskite puikiu uždarbio būdu.