Investavimas, kuriam reikia laiko ir pastangų

Kai kuriems vartotojams žodis „investavimas“ asocijuojasi su labai lengvais ir greitais pinigais. Tačiau toks požiūris yra klaidingas. Investavimas niekaip nesusijęs su lengvumu ir greita investicine grąža (bent jau kalbant apie dažniausiai pasitaikančius atvejus). Jei manote, kad turėdami dešimt tūkstančių eurų ir juos tinkamai investavę, jau rytoj galite džiaugtis dvigubai ar netgi trigubai didesniu prieaugiu, vargu ar galėsite sulaukti norimos sėkmės. Nors tokių atvejų pasitaiko, tačiau dažniausiai norint pelningai investuoti, reikia skirti ne tik daug laiko, bet ir įdėti labai daug pastangų. Tai reiškia, kad norint išauginti turimą pinigų sumą, nereikėtų į visą tai žvelgti labai lengvabūdiškai ir neatsakingai. Didesnių pinigų generavimas reikalauja ir didesnio susikaupimo, sunkesnio darbo bei didesnių laiko sąnaudų, todėl turite būti pasiruošę nelengvam darbui.

InvestavimasKita vertus, reikėtų atskirti skirtingus investavimo būdus. Puikiai suprantama, kad ne kiekviena sritis iš jūsų pareikalaus didelių laiko sąnaudų. Pavyzdžiui, galbūt jūs turite nemenkų piniginių santaupų, kurias norėtumėte investuoti į „startuolius“ (t.y. pradedančius verslus, kuriuos vystytų jau esama žmonių komanda)? Jei taip, tokiu atveju jums patiems nebus būtina fiziškai dalyvauti verslo vystyme. Savo vaidmenį galėsite nustatyti patys.

Tuo tarpu, jei kalbėtume apie kitokio pobūdžio investavimą, pvz., valiutų rinką, situacija būtų visiškai kitokia. Pastaruoju atveju jums patiems reikėtų kasdien dalyvauti visame veiksme – antraip negalėtumėte džiaugtis puikiais rezultatais ir didele investicine grąža. Tai reiškia, kad veikdami valiutų rinkoje, kasdien turėtumėte labai daug dėmesio skirti informacijos paieškai, sekimui, analizavimui ir prognozavimui. Jau nekalbant apie tai, kad taip pat reguliariai reikėtų vertinti ir savo pasiekiamus rezultatus – nuo to priklausys jūsų tolimesni rezultatai.

Bet kuriuo atveju, turite suprasti akivaizdų faktą – kuo daugiau laiko ir pastangų skirsite konkrečiai pasirinktai investicinei sričiai, tuo greičiau galėsite džiaugtis užsibrėžtų tikslų pasiekimu. Žinoma, jūsų tikslai taip pat turėtų būti realūs. Nemanykite, kad vos per keletą mėnesių tapsite labai pelningais ir dideliais investuotojais, turinčiais begalinę įtaką konkrečioje rinkoje. Viskam reikia laiko, todėl būkite kantrūs.