Didelio populiarumo sulaukiančios šiuolaikinės tarpusavio skolinimo platformos

Dabartinė paskolų rinka yra gerokai didesnė nei prieš dešimt ar penkiolika metų. Dabartinėje rinkoje vartotojai gali pasirinkti tiek iš komercinių bankų ir kredito unijų, tiek ir iš kredito bendrovių bei tarpusavio skolinimo platformų. Ir šiuo atveju reikėtų išskirti pastarąsias, kadangi tarpusavio skolinimo platformos nėra kreditoriai ir jose žmonės skolinasi iš kitų žmonių. Be to, tokios virtualios platformose, kuriose vieni žmonės skolina, o kiti – skolinasi, šiandien sulaukia ypatingai didelio populiarumo. Ir tai labai puikiai atspindi didžiulis tarpusavio skolinimo platformų skaičius – https://www.zmoneszmonems.lt/.

Tuo tarpu vartotojui, kuriam dar niekuomet nebuvo tekę skolintis, visi šie sprendimai gali atrodyti pakankamai sudėtingi ir nelabai suprantami. Tačiau kalbant apie tarpusavio skolinimo platformas, vertėtų suprasti, kad jos neveikia kaip kreditoriai ir pačios platformos nesuteikia paskolų. Jos veikia kaip tarpininkai tarp tų žmonių, kurie nori gauti paskolą, ir tų žmonių, kurie nori suteikti paskolą (arba kitaip tariant investuoti ir užsidirbti). Taigi, tokiose virtualiose platformose yra dvi pusės – paskolų prašantys fiziniai asmenys ir investuotojai, kurie taip pat yra fiziniai asmenys.

Jei žmogus užsiregistruoja tarpusavio skolinimo platformoje norėdamas gauti paskolą, pirmiausia jis yra įvertinamas tokios platformos operatoriaus, atsižvelgiant į visus vartotojų mokumo vertinimo standartus ir šiuolaikinius mūsų šalyje galiojančius įstatymus. Tai reiškia, kad vartotojai, kurie neatitinka vartotojų mokumo vertinimo reikalavimų, negali gauti paskolos – nei iš oficialių kreditorių, nei iš fizinių asmenų, kurie paskolas suteikia tarpusavio skolinimo platformose. Visa tai suteikia labai didelį saugumą investuotojams. Be to, tai taip pat apsaugo ir pačius pasiskolinti norinčius asmenis nuo papildomų finansinių sunkumų, kurie juos galėtų užklupti, jei jie gautų paskolą tuomet, kai jų finansinė padėtis būtų nestabili.

Taigi, jei žmogaus mokumas yra teigiamas ir jis yra įtraukiamas į paskolų prašančių asmenų sąrašą, kiti tarpusavio skolinimo platformoje užsiregistravę asmenys, veikiantys kaip investuotojai, pasirenka ar į konkrečią paskolą norėtų investuoti ir jei taip, kokią pinigų sumą. Tai reiškia, kad į tą pačią paskolą gali investuoti ne vienas investuotojas, pasirinkdamas norimą pinigų sumą.