Ar užsienyje dirbti tikrai geriau?

Darbo pasiūlymai Emigracijos mastai Lietuvoje dideli. Didžiausi – tarp jauno amžiaus žmonių, pradedančių dirbti ar nusivylusių Lietuvos darbo rinka. Paprastai tikimasi didesnio atlyginimo nei Lietuvoje, geresnių gyvenimo sąlygų, ieškoma, kur gyventi patogiau, kur reikia mažiau sukti galvą ir tiesiog negyventi nuo atlyginimo iki atlyginimo. Tą daugiausia siūlo šiaurės šalys – Skandinavijos Norvegija, Švedija. Taip pat labai populiarios yra Didžioji Britanija, Airija. Mažiau – Danija, Vokietija. Visos šios šalys gali pasigirti stipria ekonomika, tuo pačiu ir aukštu pragyvenimo lygiu, kas vilioja darbuotojus iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, rytų Europos šalių. Tačiau, kokią kainą sumoka tie kas išvažiuoja į užsienį gyventi lengviau ir uždirbti daugiau?

                  Ne paslaptis, kad imigrantai užsienio šalyse labai dažnai dirba juodžiausius darbus. Ar tai būtų tualetų valymas, ar darbas žuvų fabrikuose ar ūkiuose ir įvairiose gamyklose. Visi šie darbai dažniausiai yra monotoniški, nekūrybingi ir, tiesą pasakius, kai kurie net fiziškai tikrai sunkūs. Ar lietuviui labiausiai rūpi pinigai? Panašu, kad taip. Juk dirbdamas Lietuvoje po 12 ar net 14 valandų per parą, žmogus galėtų ir Lietuvoje gyventi pakankamai gerai. Juk užsienyje ne tik atlyginimai didesni, bet ir maisto bei kai kurių kitų prekių kainos. Ką jau kalbėti apie mažo butuko nuoma, kuriuose dažnai gyveni net po kelis imigrantus. Žinoma, pasitaupius, per kelis metus gali gauti ir daug geresnes gyvenimo sąlygas. Tačiau ar tai visos blogybės?

                  Nors darbo pasiūlymai užsienyje ir yra geresni nei Lietuvoje (kalbant apie atlyginimą), tačiau ar tai verta gyvenimo toli nuo gimtinės? Žinome ne vieną istoriją, kaip emigrantai vis žada grįžti gyventi į Lietuvą, tačiau vis tą atideda. Nemažai tokių žmonių teigia, jog į Lietuvą aplankyti artimųjų grįžta vos porą kartų per metus. Matomas akivaizdus noras būti tarp savo šeimos, giminių, vaikystės draugų, gyventi savo gimtojoje šalyje. Tačiau, deja, bet nedaugelis grįžti čia gyventi. Pripratę prie gerų gyvenimo sąlygų daugelis neįsivaizduoja, kaip reiktų išgyventi Lietuvoje. O tai yra įmanoma. Ar tai būtų kopimas karjeros laiptais, ar savo verslo kūrimas, ko gero, nereiktų stengtis labiau, nei stengiamasi dirbant užsienyje po 80 valandų per savaitę. Tad jei galvojate iškeliauti, pamąstykite, ar tiek pat darbo įdėję Lietuvoje nepasiektumėte panašių rezultatų ir čia, gimtinėje.